Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
پنج شنبه 11 آذر 1400

logo3

موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت کاربرد تحقیق

(حسابداران رسمی)

 

شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار موظف به افشای ماهانه وضعیت عملیات خود از طریق کدال شدند

پیرو مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار:

در اطلاعیه مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید شده است: باعنایت به مصوبه مورخ 17مهر 1395 هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر اصلاح بند 9 ماده 7 «دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان»، از تاریخ این ابلاغیه، کلیه ناشران موظف‌اند نسبت به ارائه اطلاعات وضعیت عملیات ماهیانه مطابق فرم‌های مقرر، حداکثر 3 روز کاری پس ازپایان هر ماه از طریق سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی انجمن حسابداران خبره ایران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران (سنا)، اطلاعیه ای خطاب به کلیۀ ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و کلیۀ ناشران پذیرفته شده در فرابورس ایران از طرف سعیدمحمد علیزاده، مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در سامانه کدال منتشر شد.

در این اطلاعیه به الزام انتشار ماهانه اطلاعات ناشران بورسی و فرابورسی تاکید شده است؛ این در حالی است که پیش از این ناشران مختار بودند اطلاعات وضعیت عملیات ماهانه مطابق فرم‌های مقرر را از طریق سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) منتشر کنند.

در این اطلاعیه قید شده است: باعنایت به مصوبه مورخ 17مهر 95 هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر اصلاح"بند 9 ماده 7 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان"، از تاریخ این ابلاغیه،کلیه ناشران موظف‌اند نسبت به ارائه اطلاعات وضعیت عملیات ماهیانه مطابق فرم‌های مقرر،حداکثر 3 روز کاری پس ازپایان هر ماه از طریق سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران(کدال) اقدام کنند.

این اطلاعات در شرکت های تولیدی سابقا به عنوان آمار تولید و فروش و در شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ تحت عنوان صورت وضعیت پرتفوی ارائه  می شد که مطابق این مصوبه مقرر شده جهت تمامی گروهها به تناسب صنعت به بازار ارائه شود.

بدیهی‌است تاخیر و یا عدم ارائه این اطلاعات، به منزله تخلف ناشر محسوب می شود و مشمول رسیدگی برابر با مفاد دستورالعمل انضباطی ناشران خواهد بود.


 منتشر شده در 25 مهر 1395

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

contactدفتر اصفهان

اصفهان ، پل وحید ، ابتدای بلوار وحید ، مجتمع اداری امین، طبقه سوم ، واحد 20

کدپستی : 8176667118

تلفن : 5-37750144-031

نمابر : 37750146-031

contactدفتر تهران

تهران ، میدان آرژانتین ، ابتدای خیابان احمد قصیر (بخارست) ،شماره 49 ، ساختمان طلا ، طبقه دوم ، واحد 3  کدپستی :1514843547 

تلفن : 5-88538234-021

نمابر : 88538236-021

membershipورود به سایت